haberiniz olsun

takipte kalın!

AA Cosmetics‘ten Herkese Merhaba,

Biz kadınlar cilt güzelliğimiz ve sağlığımız için elbette en iyisini isteriz. Artık hepimiz geçmişe göre çok daha bilinçli tüketicileriz. Kullandığımız ürünlerin elbette uygun fiyatlı olmasını istediğimiz kadar etkili ve sağlıklı olmasını talep ediyoruz. Bu konuda okuyoruz, soruyoruz, kullananların deneyimlerini araştırıyoruz. Elbette en doğru olanı yapıyoruz. AA Cosmetics olarak işte bu noktada Vegan ve Dermokozmetik cilt bakımından bahsetmek istiyoruz.

AA Cosmetics ile Vegan Cilt Bakımı

Daha önce de belirttiğim gibi yeni nesil artık çok daha bilinçli. Bakımına özen gösteren herkes hem kendi sağlıkları hem de dünyanın ekolojik dengesi için hayvanlar üzerinde test edilmemiş ve çevreye zararı olmayan ürünleri tercih ediyor. Elbette işin insani boyutu da var. Ürünlerin testi sırasında hayvanlara zalimlik uygulanmıyor ve sevimli dostlarımız kobay olarak kullanılmıyor.

Tabi vegan ürünler sadece hayvanlar üzerinde test edilmemesiyle ilgili değil. Aynı zamanda vegan ürünlerin içerisinde süt, bal ve bunun gibi hayvansal ürün içeriklerinin hiçbiri bulunmuyor. Neden mi önemli ? Çünkü hayvansal ürünler tıpkı gıda olarak tükettiğimizde vücudumuza ağır gelebileceği veya alerjik reaksiyon gösterebileceği gibi cildimize de aynı etkileri gösterebilir. Yani farkında bile olmadan kullandığımız ürünler cildimizde alerjik reaksiyonlar gösterebilir ve cildimizde faydadan çok zarara yol açabiliriz.

AA Cosmetics ile Dermokozmetik Cilt Bakımı

Cilt bakım ürünlerinin maliyetini düşürmek ve ürünleri “daha hızlı” üretmek için markalar çeşitli kimyasal maddelere yönelebiliyor. Bu durumda insan ve cilt sağlığı ikinci plana atılıyor. Oysa kozmetik gibi doğrudan cilt sağlığını ilgilendiren ürünlerde ürün içeriği çok büyük önem taşımaktadır. Sonuçta hiçbirimiz cildimize veya vücudumuza zarar verecek maddelere bilinçli olarak maruz kalmak istemeyiz değil mi? İşte bu noktada “dermokozmetik” ürünler devreye giriyor.

Dermokozmetik ürünler ilaç gibi hazırlanıp aslında ilaç olmayan ürünlerdir.  Ciltte görülen kırışıklık, lekelenme, akne, sivilce, kızarıklık, fazla sebum üretimi gibi sorunlar için kullanılmaktadır. Bu ürünlerde kimyasal içerikler bulunmaz. Formüllerinde kimyasallar yerine yağlar, bitki özleri ve çeşitli vitaminler kullanılır.

Ürünleri Satın Alırken Dikkat Etmeliyiz !!!

İşte gelelim asıl önemli noktaya. Her dermokozmetik veya doğal içerik diye satılan ürünlere inanmamak gerekiyor. Tüketici olarak elbette ürün içeriklerini çok iyi anlayabilecek kimya bilgisine sahip değiliz 🙂 Fakat dikkat edebileceğimiz birkaç husus var.

  • Öncelikle markanın websitesine dikkat etmelisiniz. Satılan ürünlerin içerik bilgisini paylaşıp paylaşmaması çok önemli bir husus.
  • Mağazalardan ürünü satın alırken satış görevlisine aklınızda olan her soruyu rahatlıkla sorabilmelisiniz. Alacağınız cevaplar zaten sizde ürünle ilgili belli bir izlenim yaratıyor olacaktır.
  • Ürün etiketi okumayı alışkanlık haline getirin. Evet belki yeterince kimya bilgimiz yok ama GOOGLE var değil mi?
  • Unutmayın dermokozmetik ürünler fazla kokulu veya renkli olmaz, olmamalıdır. Testerlar üzerinden bu detayı da unutmamanızı tavsiye ederim.

 

Umarız AA Cosmetics olarak yazımızda sizin için faydalı bilgiler sunabilmişizdir. Hepinize sağlıklı günler dileriz  ?

 

v

"Tüm Ürünlerimiz İçin Bugüne Kadar 60.000’den Fazla Test Yaptık. Cildinizi % 100 Anti Alerjik ve Doğal İçerikli AA Ürünlerine Bırakın, Işıldasın"