haberiniz olsun

takipte kalın!

Image Alt

Sık Sorulan Sorular

1.Cilt Tipinizi Nasıl Tanıyabilirsiniz?

Doğru ve etkili bir cilt bakımı için cilt tipinin tanınması ve cilde uygun ürünler seçmek oldukça önemlidir. 5 Farklı cilt tipi bulunmaktadır:
-Hassas cilt: Sıkça kırmızılık, kuruluk ve hassaslık görülebilen; çoğu zaman özel bakım gerektirebilen bir cilt tipidir. Kullanılan cilt bakım ürünleri cildi yüksek oranda etkileyebileceğinden dikkatli seçilmelidir.
-Normal cilt: Genellikle dengesi iyi olan, yer yer kuruluk veya yağlılık barındırmayan, gözeneklerin gözle görülür seviyede olmadığı ve ciddi bir hassasiyete sahip olmayan ciltler için kullanılan bir cilt tipidir.
-Karma cilt: Ciltteki T bölgesi başta olmak üzere bazı bölgelerin yağlı bazı bölgelerinse kuru bir görünüme sahip olduğu ve çok sık görülen bir cilt tipidir. Yağlanma ve siyah nokta gözlemlenebilir.
-Kuru cilt: Normalden daha az sebum üreten, gözeneklerin neredeyse görünmez olduğu, elastik olmayan ve nemlendirme ihtiyacı yüksek olan cilt tipidir.
-Yağlı cilt: Yüksek oranda sebum üreten, parlama, siyah nokta ve sivilcelenme görülebilen ve gözeneklerin görünür olduğu cilt tipidir.

2. Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her akşam yatmadan önce cilt tipinize uygun bir makyaj temizleyici kullanarak makyajınızı çıkarın.
Yüz yıkama jeli veya yüz yıkama köpüğü kullanarak yüzünüzü temizleyin.
Sonrasında cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanın. Göz için uygun ürünlerle göz bölgenizi nemlendirmeyi de ihmal etmeyin.

3. Cildi Nemlendirmek Neden Önemlidir?

Sağlıklı bir yaşam için vücudun suya ihtiyacı olduğu kadar sağlıklı bir cildin de nemlenmeye ihtiyacı vardır. Cilt tipi fark etmeksizin her cildin cilt tipine uygun nemlendiricilerle nemlendirilmesi gerekir. Nemini kaybeden bir cilt ışıltısını ve sağlığını kaybeder. Ayrıca erken yaşta kırışıklık belirtileri başlar.

4. Ürünlerde kullanılan içerikler doğal mı?

AA Cosmetics ürünlerimizde paraben, petrokimya fenoksietanol, yapay renklendirici, sles, etanol vb. zararlı kimyasallar kullanılmamaktadır.

5. Ürünler hassas cilt tipleri için uygun mu?

Birçok firma ürünlerini sağlıklı ciltler üzerinde test ederken, AA Cosmetics ürünleri alerjik ve alerjiye eğilimi olan hassas ciltler üzerinde test edilir. Formülasyonlar özel doku tabakalarına uygulanır ve bu tabakalar alerjik cilde sahip kişilerin ciltlerine yapıştırılır ve 48 saat boyunca bekletilir. Bu uygulamadan sonra uzun bir süre kişide alerjik bir reaksiyon olup olmadığı gözlenir. Eğer en küçük bir alerjik reaksiyon ile karşılaşılırsa, içerik ve formülasyonlar reddedilir.

6. Ürünler vegan mı?

AA Cosmetics olarak ürünlerimiz vegan içerikli ürünlerdir. Bitki özleri, çeşitli vitaminler ve biyoteknolojik içerikler ile formüller oluşturulmaktadır.

7. Ürünlerinizi hayvanlar üzerinde test ediyor musunuz?

AA Cosmetics olarak hiçbir ürün testimizi hayvanlar üzerinde gerçekleştirmiyoruz.

8. Ürünlerinizde Methylisothiazolinone (MI) kullanıyor musunuz?

AA Cosmetics olarak ürünlerimizde Methylisothiazolinone kullanmıyoruz.

9. Ürünlerinizi nereden satın alabiliriz.

AA Cosmetics ürünlerimizi Watsons mağazalarından, N11, Trendyol ve Hepsiburada sitelerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

v

"Tüm Ürünlerimiz İçin Bugüne Kadar 60.000’den Fazla Test Yaptık. Cildinizi % 100 Anti Alerjik ve Doğal İçerikli AA Ürünlerine Bırakın, Işıldasın"