haberiniz olsun

takipte kalın!

Kolajen Kremleri, Kolajen Hapları, Kolajen İçecekleri

Her yerde görüp duyduğumuz Kolajen Nedir?

Kolajen aslında her insanın vücudunda bulunan bir aminoasit türüdür. Kökeni Yunanca da “glu” yani yapıştırıcı anlamına gelen kolajen, cilde esneklik kazandıran çok değerli proteinlerden biridir. Vücudun her yerine yayılmış olan kolajen malesef yaş ilerledikçe azalmaya başlamaktadır. Yaşlandıkça artan sarkmalar ve kırışıklıklar temel olarak kolajen eksikliğinden kaynaklanır.

Yaş almanın yanı sıra maruz kaldığımız birçok faktör kolajen azalmasına yol açmaktadır. Peki nedir bu nedenler?

Kolajen Kaybına Yol Açan Faktörler Nelerdir?

  • Çevre kirliliği,
  • Sigara ve alkol tüketmek,
  • Güneşe maruz kalma,
  • Kan şekerinin ani yükselişi,
  • Aşırı şeker tüketimi,
  • Paketlenmiş rafine gıdalar,
  • Uyku düzensizliği
  • Menapoz

Tip 1 Kolajen…

İnsan vücudunda bilinen en az 16 kolajen çeşidi vardır. Bununla birlikte vücudumuzdaki toplam kolajenin %80-90 gibi büyük bir bölümü tip 1, 2, 3, 5 ve 10’dan oluşur. Cildimizi ilgilendiren kolajen tipi ise TİP 1’dir.

Tip 1: Tüm kolajen çeşitleri arasında insan vücudunda en fazla miktarda bulunan kolajen tipidir. Cilde gerginlik ve elastikiyet sağlar. Kemikleri destekler ve dokuları bir arada tutar. Cildi korur ve yaraların hızlı iyileşmesini sağlar.

Kolajenin genel vücut sağlığımız ve cildimiz için ne kadar önemli olduğunu artık çok iyi biliyoruz. Bu nedenle cilt sağlını ve bakımını desteklemek amacıyla kolajen mucizesini ürünlerimize yansıttık….

AA COLLAGEN HIAL+ Serisi

30+ yaş için kırışıklık dolgusu uygulamasından esinlenerek geliştirilen serinin tüm ürünlerinin içeriğinde yoğun olarak kolajen ve hyalüronik asit bulunmaktadır. Dermal dolgulardan sonra modellenen PDO iplik etkilerini taklit eden bu seri hücre yenileme sürecini destekleyerek daha sıkı ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız için gerekli tüm içerikleri barındırıyor.

Seri’deki ürünlerde kolajenin yanı sıra cildin güçlendirilmesine ve kırışıklık bakımına fayda sağlayan birçok ek içerik bulunuyor. Bunlar; Shea Yağı, Jojoba Yağı, Kanola Yağı, Barbados Açerola Kirazı ve Laktik Asit… Doğanın gücüne ve şifasına inanıyoruz. Bu nedenle tüm ürünlerimizde doğanın bize sunduğu bu güzellikleri ürünlerimize yansıtıyoruz. Vegan içeriğimizle cildinizin sağlığına çok önem veriyoruz. Her zaman dediğimiz için önce sağlık ve etkinlik…

Umarım AA Cosmetics olarak kolajen ve kolajenin cilt için olan önemini sizlere açıkça aktarabilmişizdir. Hepinize sağlıklı günler dileriz. Sevgiyle kalın…

v

"Tüm Ürünlerimiz İçin Bugüne Kadar 60.000’den Fazla Test Yaptık. Cildinizi % 100 Anti Alerjik ve Doğal İçerikli AA Ürünlerine Bırakın, Işıldasın"